Tik Tok İndir

Son dönemlerde en popüler kısa video uygulaması olan Tik Tok, 15 saniyelik kısa ve anlık videoları ile kullanıcıları kendine çeken bir video topluluğu olarak tanımlanıyor. Android ve İOS platformlarında genç internet kullanıcıları tarafından en çok indirilen uygulama olarak anılmasının yanı sıra, kişilerin kendi kısa videolarını oluşturup paylaşmasına olanak sunuyor.

İnternet dünyası içerisinde kısa video paylaşımı ve küresel video topluluğu olarak tanımlanan ve Facebook, Twitter, İnstagram ve Youtube gibi platformların önüne geçen bu uygulama, kullanıcıların kendi oluşturmuş oldukları videoları özel efekt filtreleri, videolara özel eğlenceli etiketler, çıkartmalar, müzikler ya da kendi sesleri ile düzenleyip paylaşmasını; kısa ve anlık videolar ile kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Bununla birlikte mesajlaşma özelliği sayesinde kullanıcılar arasındaki etkileşimi de arttırarak son dönemlerde ilk sıralarda yer alan mesajlaşma uygulamalarının da önüne geçti.

Kısa videoların oluşturulması için içerisinde kırpma, kesme, birleştirme, kopyalama, efekt ve diğer video düzenleme araçları olan Tik Tok, en çok indirilen mobil uygulama olurken, kullanıcıların uygulama deneyimlerini geliştirmek adına çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Kişilerin içerik üretirken sosyalleşmesini sağlayan bu uygulamada 15 saniyelik videolar daha uzun hikayeler oluşturulabilmesi için birbirine eklenebiliyor, mesajlaşma anında sticker paylaşımları yapılabiliyor.

İçerisindeki yüzlerce görsel ve ses efektleri ile kullanıcıların video çekmesini sağlayan bu sosyal ağ, milyonlarca kişinin birbirleri ile iletişime geçmelerini, çekilen kısa videoların Facebook, İnstagram ve Twitter gibi diğer sosyal ağlardan paylaşılarak etkileşimin arttırılmasına da olanak sunuyor. Tüm bunların yanı sıra yalnızca kendi çektiğiniz videoları değil başka kullanıcıların da videolarını ücretsiz bir şekilde izleyerek, anlık kısa videolardan oluşturulmuş profillere beğeni ya da yorum yapabilirsiniz.

Android ve İOS gibi platformlarda Tik Tok indir gibi ücretsiz mobil uygulamalar bulunuyor. Ayrıca Windows sürümü de olan bu uygulama telefon ve tabletlerin yanı sıra bilgisayarda da kullanılabiliyor. Bu mobil uygulamayı telefon, tablet ya da bilgisayarlarınıza indirerek, bir milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Tik Tok’un video çekme, mesajlaşma ve fotoğraf çekme gibi özelliklerinden de yararlanabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra profil simgesine dokunarak telefon numarası, diğer sosyal hesaplar ya da mail yolu ile kullanıcı kimliğini oluşturmanız yeterlidir.

TİK TOK İNDİR

Kullanıcı kimliğinin oluşturulmasının ardından istediğiniz profillerin gönderilerinin ana sayfanıza düşmesi için sol alt bölümde bulunan büyüteç veya mercek simgesine dokunarak profil ya da etiketleri arayabilirsiniz. Profilleri ve etiketleri takip etmenizin ardından tüm gönderiler ana sayfada görüntüleniyor. Diğer kullanıcılar ile sesli görüşme, mesajlaşma ve herhangi bir gönderiyi bir kullanıcıya gönderme gibi özellikleri de bulunan bu sosyal paylaşım platformundaki sağ alt bölümde yer alan mesaj ve bildirim simgesine dokunarak videolarınıza ve sohbetlerinize ilişkin tüm bildirim ve mesajları görüntüleyebiliyorsunuz.

Telefon, tablet ve bilgisayarlarda kullanılabilen ve ücretsiz olarak yüklenebilen bu uygulama ile kendi video hikayenizi oluşturmak için uygulamanın el altında bulunan menü içerisindeki “+” simgesini tıklayarak oluşturmak istediğiniz videoyu çekmeye başlayabilirsiniz. Bu işlem esnasında video çekmek istediğiniz sesi, müziği ve efekti kolaylıkla seçebilirsiniz. Anlık kısa videonuzu oluşturduktan sonra yine sağ alt kısımda yer alan “yükle” seçeneğini seçerek, dünyanın en çok kullanmış olduğu bu video topluluğu içerisinde siz de yerinizi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra paylaşmış olduğunuz bu kısa videoları, diğer sosyal ağlar üzerinden paylaşarak etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu